Velikost porcij v lokalih

neznan uporabnik

11. feb 2002 19:05

Pozdravljeni ! G. Henrija bi vprašal zakaj je naročil še hojo med jedjo? Sam sem imel tega španciranja že tako čez glavo. Pri jedi ima še pes rad mir. Tole mi je zmeram majn jasno. Pa tole, pa tole. sedem tisoč SIT na osebo? Saj se hecate, a ne? Jaz sem pri Kuklju nahranil vso družino za toliko, pa še najedli smo se, pa tudi hvalevredna hrana je bila. Murko Franc

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

11. feb 2002 19:24

...no ja, tam je pac tako! Saj ne hodim vsak dan tja. Ko nastedim dovolj denarja pa grem. Lepo se imej Franc! Pa ne zameri Henri

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

17. feb 2002 16:27

Hojla! Henri, popolnoma se strinjam s tabo. tudi mi kdaj zavijemo v gostilno na dobro hrano - bol poredko. Ob kakšni posebni priložnosti ali pa po domače povedano, ko postrgamo po denarnici kakšne zaostale prihranke. Glede velikosti porcij pa takole. Poznam jih, ki jim je zrezek, velik kot pokrov od sekreta premajhen, drugi pa se zmrdujejo že ob miniaturnih polpetih da so preveliki. Odvisno od apetita (požrešnosti) ali od okusa hrane (izbirčnosti). Takšneih ta drugih je več. LP! Ažokoh!

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

18. feb 2002 9:55

Ne bi se strinjala, da danes merilo gostilne ni več v kvantiteti. Dokler bodo hodili po svetu ljudje (govorim o sorodnikih, izobraženih in kao razgledanih ljudeh), ki bodo hvalili zadnjo gostilno, v kateri se je "z mesno ploščo za 2 osebi najdelo toliko in toliko ljudi". Nekateri pač hodijo nanedeljska kosila, zato, da jim ni treba doma kuhat, ker je to kao nobl, izbranega okusa itak nimajo in je potem edino merilo pač - čim ceneje (alias več hrane za isti denar). Ostanke se seveda nese domov, pa ne prosijo kelnerjev, ampak kar sami zavijejo v prtičke in vrečke. Povprečna porcija povprečne restavracije se mi zdi primerne velikosti. Razen če si premalo aktiven, želiš držati linijo ali pa če želiš jesti več jedi (poleg glavne jedi predjed ali dve, solata, sladica...). V teh primerih je potrebno zaviti v boljše lokale, kjer boš za več denarja dobil ustrezno manjše porcije. Absolutno prevelike pa so seveda pice. Ampak redno, res redno, naročiva dva eno pico, pa kako solato zraven. In potem je vse v redu, taprava količina. Podobno pravzaprav delamo tudi na kakšnih večjih druženjih - deljenje solate, predjedi, nekdo je za glavno jed nekaj iz predjedi, pa mu drugi malo odstopi še svojega mesa, ki ga ima preveč - morda malo balkansko obnašanje, vendar vsekakor uživaško in nimamo problemov s količinami...

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

23. feb 2002 22:45

Mc maya!!! Imava enak problem: prevelike porcije v lokalih. V kratkem naj ti povem, kako sem to rešila:Smo tričlanska družina, ker pa nismo "tovornjakarji", so nam tri porcije v večini lokalov občutno preveč. Radi jemo pestro in različno hrano, vendar smo leta in leta naročali in pojedli slabo polovico od treh porcij, ki smo jih naročili. Potem pa nam je bilo nerodno, ko je strežno osebje spraševalo, če hrana ni bila dobra, če nismo vsega pojedli..itd. Zdaj pa naredimo tako: naročimo dve jedi in povemo, da bomo jedli trije in prosimo za hrano na pladnju in tri krožnike. Če je to problem, naročimo dve porciji in en dodatni krožnik. Če npr. jemo kompletno kosilo in naročimo juho (hčera je samo govejo z reznaci) z možem prosiva naj nama npr. eno ribjo juho razdelijo na dva krožnika, ker si pač želiva nekaj toplega, a bi rada pojedla tudi ostalo naročeno. Če si kdaj zaželimo pizzo, pa to ni glavni obrok, prosimo, da nam jo razrežejo na šest kosov, da se malo okrepčamo. Se še najde kakšna varianta, a moram reči, da odkar v lokalih jemo na tak način, še nismo bili skoraj nikjer zavrnjeni, niti nas ni nihče po strani gledal. Kar pojemo in popijemo, pošteno plačamo, "šparamo" pa sami na sebi ne. Pa še gostinci so v končni fazi zadovoljni, ker za nami ostanejo prazni krožniki in napitinina. Poizkusi! svetladom

neznan uporabnik

24. feb 2002 17:31

Dobro se znajdete. Človek res ne more biti od česa lačen, če cele dneve preklada ogrizen svinčnik po rokah. Tako je pač življenje, da je nekaterim dovolj en solatni list za ves teden. Tako osovraženi Bosanci, ki nam od jutra do večera gradijo naše ceste pa samo za malico brez pretiravanja pospravijo kilu ljeba, 0.5kg kobasica in en liter mleka, o debelosti pa ne duha ne sluha. Tudi ti se dobro znajdejo. marjan zajc

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

11. mar 2002 13:03

Your point, marjan?

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

14. mar 2002 0:37

Vid! Približno sem že povedala: če ne gre Mohamed h gori, naj gre pa gora k Mohamedu...Res je , da različni ljudje različno pojedo... Moj način prehranjevanja mi dopušča pojesti pet obrokov dnevno,ampak zato bistveno manj kot pojedo nekateri v treh obrokih na dan. Hvala bogu. Vsaj nimajo v lokalu tiste zadrege kot jaz: joj, ali ni bilo dobro? Ja, je bilo, a naenkrat ne morem toliko pojesti... Za psa: ja, tudi za psa odnesem, če pa mislim, da bom čez kakšne dve uri še sama pojedla pol zrezka, pa tudi povem - bom pa za večerjo pojeldla.Plačam svoje, pa si menda lahko privoščim povedati, da toliko naenkrat ne pojem... Saj vem, da večina poje cele porcije, jaz pač ne. Sem pa vseeno lahko navdušena in zadovoljna s kulinarično ponudbo nekega lokala... svetladom

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

14. mar 2002 0:48

Malan,manjka en moj odgovor, mislim da je brisan iz spletne strani, Marjan pa me je grdo očrnil in mi ni prav! Ne jemo v stilu "kobasic" ipd. , pač jemo manj... svetladom

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

14. mar 2002 13:23

Ja, saj, še njegovo pisanje se naj zbriše.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti